Nauczyciel Roku 2015
Zgłoszenia do Konkursu Nauczyciel Roku 2015 przyjmowane są do 18 września (data stempla pocztowego). Warto wziąć udział w Konkursie i pokazać, że dobra polska szkoła dobrym nauczycielem stoi!
Uczestnikiem Konkursu może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (za wyjątkiem szkół wyższych), stopień awansu zawodowego i specjalizację.
Kandydatów na Nauczyciela Roku 2015 mogą zgłaszać dyrekcje placówek, w których pracują, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Można też samemu zgłosić swoją kandydaturę. Wymogiem formalnym jest wypełnienie formularza i napisanie uzasadnienia wniosku oraz przedstawienie osiągnięć, zarówno tych, które można zmierzyć i policzyć, jak i tych, których nie da się wprost przełożyć na punkty i procenty. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na www.glos.pl/nauczycielroku oraz będzie drukowany na łamach Głosu Nauczycielskiego. Zgłoszenie trzeba przesłać na adres redakcji (Głos Nauczycielski, ul. J. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa z dopiskiem „Nauczyciel Roku 2015”) najpóźniej do 18 września 2015 r. (liczy się data stempla pocztowego!).
Czas na Finał
Zwycięzcę Konkursu Nauczyciel Roku 2015 poznamy 13 października br., podczas Gali Finałowej, która – tradycyjnie już – odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w przededniu Dnia Edukacji Narodowej. Wtedy to, w obecności gości ze świata kultury, polityki i edukacji, dowiemy się, kto spośród trzynastu finalistów wyłonionych przez jury zostanie Nauczycielem Roku 2015 i otrzyma m.in. Nagrodę Ministra Edukacji, kto dostanie Wyróżnienia (dwie osoby), a kto będzie uhonorowany tytułem Nominowanego w Konkursie. Placówki wszystkich finalistów otrzymają certyfikaty „Szkół na Medal”.
Od lat podczas Gali Finałowej rozstrzygany jest również Konkurs na Innowacyjnego Nauczyciela oraz Innowacyjną Szkołę, promujący osoby i placówki, które w swojej codziennej pracy z sukcesami wykorzystują nowe technologie.
Tegorocznym novum będzie przyznanie dodatkowego wyróżnienia „Animator Kultury” ufundowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
W ciągu wszystkich dotychczasowych edycji Konkursu organizowanego wspólnie przez „Głos Nauczycielski” i Ministerstwo Edukacji Narodowej od 2002 r,. wybraliśmy 170 laureatów, którzy tworzą dziś elitarny „pokój nauczycielski”, przestudiowaliśmy dziesiątki tysięcy stron wniosków, na których opisane są ich sukcesy. Wśród Najlepszych z Najlepszych są nauczyciele wszystkich szczebli edukacji od przedszkoli, do szkół dla dorosłych, a także różnych rodzajów placówek.
Więcej informacji TUTAJ.