2017-04-07 11:20:58

Co po strajku? Czytaj w Głosie Nauczycielskim

Mimo gróźb, zastraszania i wizyt policji w wielu szkołach w całym kraju nauczyciele przystąpili 31 marca br. do strajku w obronie miejsc pracy i z żądaniem 10-proc. podwyżek. Polecamy Głos Nauczycielski nr 14 z 5 kwietnia br.!

Temat z okładki: Po strajku. Brawa dla odważnych!

Więcej o przebiegu strajku w Głosie Nauczycielskim nr 14 z 5 kwietnia br. Dziennikarze GN odwiedzili strajkujące szkoły, rozmawiali z protestującymi.

Oprócz tego w numerze:

■ Doniesienia o „niebieskim wielorybie”, zabójczej grze stanowiącej ogromne zagrożenie, okazały sięmiejskąlegendą. Co z tego wynika?

■ Plotka w pokoju nauczycielskim –jak reagować, jak się bronić, jak oddzielić informację (o uczniu, nauczycielu) od plotki – z cyklu „Życie szkoły”.

■ Co to znaczy, że dziecko osiągnęło oczekiwany poziom dojrzałości emocjonalnej? Nie ma na to prostej odpowiedzi – poradnik „Ku dojrzałości”.

■ „Bliżej prawa”: Przedłużenie kadencji dyrektora w okresie przejściowym; Stare i nowe zasady konkursów na dyrektora; Ochrona przedemerytalna po obniżeniu wieku emerytalnego.

Polecamy!

EWYDANIE