2017-06-01 11:46:53

Polecamy Głos Nauczycielski nr 22

Tylko w Głosie: Nowe finanse oświaty – projekt zatopiony! Pensje dla nauczycieli „ramówkowych” zapewnione w subwencji oświatowej, a dla bibliotekarzy palcem na wodzie pisane… Na szczęście MEN odkłada do szuflady ten i inne pomysły opisywane w ostatnich numerach Głosu! Po fali krytyki resort ugiął się i okroił projekt nowych finansów oświaty.

Czego już nie ma, a co zostało w propozycjach MEN – o tym pisze  „Głos Nauczycielski” nr 22 z 31 maja br.

Oprócz tego w numerze:

Do specjalnych ośrodków wychowawczych ma wrócić młodzież sprawiająca problemy wychowawcze! MEN wycofuje rozwiązania, które miały chronić podopiecznych przed przemocą.

Język polski, język obcy i matematyka obowiązkowo oraz dodatkowo jeden z przedmiotów do wyboru – tak ma wyglądać egzamin ósmoklasisty.

W wielu krajach, także w Polsce, wiedza i umiejętności finansowe uczniów uległy obniżeniu. Lekcja do odrobienia według raportu PISA.

Warsztat pedagoga: warto zachęcać dzieci do podnoszenia sprawności fizycznej, ale też wspierać je, kiedy nie jest to możliwe. Jak?

„Bliżej prawa”: Wypowiedzenie stosunku pracy nauczyciela – ważna przyczyna i skutek;

Jak powinni nam płacić za godziny zastępstw doraźnych?

Kadry w oświacie – zasiłek chorobowy od A do Z.

Polecamy!

EWYDANIE