2013-10-11 12:55:33

Kto zostanie Nauczycielem Roku 2013?

Uroczysty finał Konkursu 14.10.2013

Gala Nauczyciel Roku 2013 odbędzie się w poniedziałek, 14 października 2013 r. o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

W gali udział wezmą nauczyciele, politycy, uczniowie i rodzice!

Swój udział w imprezie potwierdzili już – minister edukacji Krystyna Szumilas oraz prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Nauczyciel Roku to jedyny taki konkurs w Polsce.  Laureaci porównują zdobywane nagrody do Oscarów i medali olimpijskich. Niezwykłe jest to, że kandydatów do tytułu zgłaszają najczęściej uczniowie, rodzice, inni nauczyciele, a bywa, że całe społeczności szkolne. Organizatorami Konkursu są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz tygodnik oświatowy „Głos Nauczycielski” (www.glos.pl). Tegoroczna edycja Konkurs jest już dwunastą z kolei!

Jury po rozpatrzeniu kandydatur nauczycieli zgłoszonych do udziału w Konkursie postanowiło nominować do tytułu Nauczyciel Roku 2013 następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

Łukasza Głaska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie,

Sylwię Głowacką - Wojtachnię z Zespołu Szkół nr 10 w Szczecinie,

Czesława Karolczyka z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu,

Witolda Kuczyńskiego z Zespołu Szkół w Czarni,

Irenę Marcisz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie,

Ewę Matysiak z Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie,

Janusza Mrozkowiaka z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie,

Jakuba Niewińskiego z Gimnazjum nr 1 im. H. Cegielskiego w Murowanej Goślinie,

Patryka Nisiewicza z Gimnazjum 1 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku,

Jolantę Okuniewską ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. KEN w Olsztynie,

Zbigniewa Suchodolskiego z Zespołu Szkół w Iwoniczu,

Justynę Wojak z Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach,

Marcina Zaroda z V Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Tarnowie.

Kto z tej trzynastki zostanie Nauczycielem Roku 2013, kto otrzyma Wyróżnienia, a kto tytuł Nominowanego - okaże się już 14 października br.