2010-11-25 13:18:45

Uchwała XL Krajowego Zjazdu Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego

w sprawie wynagrodzeń pracowników szkolnictwa wyższego i nauki

XL Krajowy Zjazd Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego opowiada się za powrotem do przyjętej w 2001 r. i realizowanej w latach 2001-2004 koncepcji ładu płacowego w szkolnictwie wyższym polegającego na odnoszeniu wynagrodzeń pracowników tej sfery do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Zaniżenie w ciągu ostatnich kilku lat kwoty bazowej, względem której indeksowane są wynagrodzenia w szkolnictwie wyższym, doprowadziło do spadku płacy realnej pracowników tej sfery w relacji do innych grup zawodowych.

XL Krajowy Zjazd Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego oczekuje wprowadzenia zapisów ustawowych odnoszących wynagrodzenia pracowników szkolnictwa wyższego i nauki do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Warszawa, 20 listopada 2010 r.