Box reklamowy
Box reklamowy
Wydrukuj artykuł
2010-05-27 11:18:40

Włocławek - Nowości 27.04.2010

Hańba kontra żenada - Radni podważają decyzję komisji konkursowej

„Haniebnym rozstrzygnięciem” nazwał radny Krzysztof Grządziel niewybranie Krystyny Sobczak na dyrektora Liceum im. Marii Konopnickiej. Mocne słowa padły na wczorajszej sesji Rady Miasta.

O tym, że Krystyna Sobczak, od piętnastu lat dyrektorka III Liceum Ogólnokształcącego, nie została ponownie wybrana na tę funkcję na następną pięcioletnią kadencję, już pisaliśmy. Była jedyną chętną na to stanowisko.

Dwa plus siedem

Dziewięcioosobowa komisja konkursowa w składzie: trzech przedstawicieli Urzędu Miasta, dwóch Kuratorium Oświaty oraz po jednym przedstawicielu ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ „Solidarność”, Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej głosowała tajnie. Za tym, aby Krystyna Sobczak od 1 września nadal piastowała stanowisko dyrektora Liceum Marii Konopnickiej, opowiedziało się dwóch członków komisji, przeciw było siedmiu.

Wczoraj do sprawy wyborów na dyrektora LMK wrócili radni podczas obrad sesji. Niezadowolenie z powodu wyników głosowania komisji wyrażali Andrzej Kazimierczak z PO i Krzysztof Grządziel z SLD.

Prezydent wybierze

Pierwszy domagał się imiennego składu głosujących i postulował ogłoszenie przez prezydenta kolejnego konkursu. Radny Grządziel nazwał decyzję komisji „haniebnym rozstrzygnięciem”. - Wybór dyrektora szkoły przeprowadzono zgodnie z warunkami określonymi w ustawie. Poziom uzasadnień radnych jest żenujący - stwierdził Arkadiusz Horonziak, zastępca prezydenta miasta.

Od 1 września obowiązki dyrektora będzie pełnić osoba wybrana przez prezydenta (na okres od jednego roku szkolnego do pięciu lat). Do czasu ogłoszenia nowego konkursu.